Menu

Jarní edukační urologické sympozium 2024

-

Vážené kolegyně a kolegové,

rádi bychom Vás touto cestou pozvali k účasti na dalším ročníku tradičního Jarního edukačního urologického sympozia/JEUS. Letos je to již osmý JEUS. Akce se pro tentokrát uskuteční v Mikulově, v hotelu Galant, 13.-14.6.2024. Rádi uvítáme co nejvíce kolegů v předatestační přípravě, doufáme, že jim to jejich starší kolegové umožní. Ti budou mít ze strany organizátorů navýšenou finanční podporu.

Myšlenka JEUS vznikla již v roce 2011 s nástupem tehdy nového výboru ČUS, její realizace ale trvala z řady důvodů několik let. V Mikulově faktická tradice JEUS před lety začala (9/2015 a 4/2017), tehdy ještě jako akce zaměřená na andrologii. Následná setkání (Seč 4/2018, Karlovy Vary 4/2019, on-line ročník 4/2021, Tábor 4/2022 a Kroměříž 4/2023) pak z JEUS udělala tradici, se kterou se teď po letech opět vracíme na „místo činu“, tedy do Mikulova. Smyslem akce je formou přehledných přednášek a praktických kurzů předat urologům nejnovější poznatky zejména u méně často probíraných urologických témat.

Letošní ročník však bude něčím jiný. Proč? V červenci 2022 nás náhle a nečekaně navždy opustil uropatolog světového formátu, prof. Ondřej Hes z Plzně, člověk s vášní pro mezioborovou spolupráci a osoba už navždy spjatá s neformálním společenstvím sdružujícím nadšence pro genitourinární patologii, kterému je dnes s nadsázkou přezdíváno „Kidney Tumor Friends“ (KTF).  Na počest Prof. Hese (symbolicky na jím milované Pálavě) připravujeme společné setkání českých patologů (6. setkání urogenitálních patologů v České Republice), KTF a urologů (JEUS), na akci zastřešené názvem „Společné setkání urologů a patologů“ (SUP). Akce se tak netradičně koná místo v dubnu až v červnu a netypicky již ve čtvrtek a pátek (v souladu s pravidly Asociace inovativního farmaceutického průmyslu/AIFP, které neumožňují uspořádat odbornou akci v lokacích jako je např. Mikulov v letním období, tj. od 15. 6. do 15. 9.).

Čtvrtek 13. a v pátek 14.6. dopoledne se budeme věnovat formou přehledových přednášek aktuálním tématům v urologii, páteční poledne bude vyvrcholením akce společným odborným programem urologů a patologů (SUP), kvůli zahraničním hostům z KTF konaném v angličtině. Praktické kurzy (tzv.  HoT -  hands on training) budou zaměřené na endoskopii. Jistě zajímavým ozvláštněním celé akce bude čtvrteční diskuzní večer (13. 6. 2024) v prostorách hotelu Galant.

Novinky o akci sledujte na stránkách ČUS www.cus.cz a na síti X (Twitter) pod hashtag #JEUS24.

Těšíme se na setkání s Vámi na Jižní Moravě

 Za tým organizátorů Milan Hora

Termín konání: 13. - 14. června 2024

Místo konání: Hotel Galant, Mikulov (Mlýnská 2, Mikulov) www.galant.cz 

 

Odborná záštita: 

České urologické společnosti ČLS JEP

České akademie urologie

 

Organizační zajištění:

4Education s.r.o.

Kontaktní osoba:

Mgr. Veronika Črepová

e-mail: crepova@4educa.cz

 

Vědecký a organizační výbor:

 • prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D., MBA (Urologické klinika FN Plzeň)
 • doc. MUDr. Michal Fedorko, Ph.D., FEBU (Urologická klinika FN Brno)
 • doc. MUDr. Michal Staník, Ph.D. (Oddělení urologické onkologie, Masarykův onkologický ústav, Brno)
 • MUDr. Aleš Petřík, Ph.D. (Urologické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. a Urologická klinika 1. LF UK a VFN v Praze)
 • prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., MBA (Urologická klinika 3. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice)

 

ODBORNÝ PROGRAM

Okruhy programu:

 • Andrologie
 • Endourologie horních močových cest a rekonstrukční urologie
 • LUTS, infekce/inflamace + varia
 • Postgraduální vzdělávání a onkourologie - karcinom prostaty
 • Joint meeting urologists and pathologists dedicated to prof. Ondřej Hes

Podrobný program bude publikován později.

 

VŠEOBECNÉ INFORMACE

Sympózium je pořádáno dle Stavovského předpisu ČLK č. 16. Účastníci obdrží potvrzení o účasti a odpovídající počet kreditů v rámci celoživotního vzdělávání lékařů.

Spuštění registrace: 18. března 2024

Registrace na akci: 

 1. Přihlášení do profilu člena (ikona v pravém horním rohu stránky ČUS: pro-odborniky)
 2. V záložce Vzdělávání na hlavní liště vyberte první stránku v menu Přihlášení na vzdělávací akce ČUS, v seznamu jsou chronologicky uvedené aktuální vzdělávací akce ČUS, mezi nimi i Jarní edukační urologické sympózium 2024
 3. Proveďte registraci prostřednictvím registračního formuláře

Registrační poplatek: Zahrnuje účast na odborném programu, vstup na doprovodnou výstavu, občerstvení během kávových přestávek a certifikát o účasti. Ubytování není součástí registračního poplatku.

Registrace účastníků probíhá on-line na webových stránkách ČUS.

Registrační poplatky JEUS 2024 (.xlsx)

Ubytování:

Ubytování si účastníci rezervují sami. Přehled ubytovacích kapacit je k dispozici v tomto dokumentu: Ubytování Mikulov (PDF). Další ubytovací kapacity jsou dostupné na platformách www.booking.com, www.trivago.cz atp.

Výbor ČUS odsouhlasil uhrazení ubytování rezidentům ČUS (jednolůžkový pokoj nebo poměrná část ve dvojlůžkovém pokoji do max. výše 1500 Kč vč. DPH). Ubytování bude proplaceno zpětně, po skončení akce na základě písemné žádosti zaslané na adresu capova@cus.cz do 31. července 2024, k žádosti musí být přiložený daňový doklad za ubytování.

 

Diskuzní večer: 13. června 2024 od 20:00 hod.

Hotel Galant, Mikulov

Dress code: „business casual“

Hands-on tréninky:

Po oba dva dny sympózia bude probíhat „hands-on“ trénink. Témata HoT kurzů a způsob přihlašování budou upřesněny.

Veronika Črepová
image_pdf
image_print

Sponzoři

-

Bronzoví sponzoři

-

Oficiální partneři

-