Zásady správného životního stylu

image_pdfimage_print

Dodržování zdravého životního stylu je nejlepší cestou k předcházení většině onemocnění. Ke zdravému životnímu stylu patří dostatek pohybu, zdravá a vyvážená strava, kvalitní odpočinek, vyhýbání se stresovým situacím a v neposlední řadě dostatečný příjem tekutin, tedy nejméně 2 litry tekutiny denně. Dále je nevhodné kouření a všechny škodlivé zlozvyky, jako jsou přejídání, nadměrná konzumace alkoholu apod. Je prokázané, že zdravý životní styl je spojen s nižším výskytem častých urologických onemocnění, jako jsou kameny v močových cestách a záněty močových cest.

Na druhou stranu například kouření je spojené s vyšším výskytem nádorů močového měchýře, obezita a diabetes jsou spojeny s vyšším výskytem nádorů ledvin a močového měchýře. Pokud již nemocný trpí, a to zejména ženy, častými záněty močového měchýře, může vést úprava životosprávy a zabránění častého prochladnutí k zlepšení stavu a snížení počtu recidiv opakujících se zánětů.

Publikováno: 16. 10. 2012

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři