Jak si založit účet na Twitteru?

-

Založení účtu na Twitteru je snadné. Na rozdíl od jiných sítí je vyžadováno minimum údajů. Doporučujeme ovšem profil doplnit i o další informace. K samotné registraci vám ovšem stačí e-mailová adresa, jméno (Twitter name) a přezdívka (Twitter username).

Založení účtu je snadné

Založení účtu je možné hned z úvodní stránky http://twitter.com (vpravo nahoře si můžeme vybrat z velkého množství jazyků, včetně češtiny). K úvodnímu vyplnění stačí pouhá tři pole: jméno, e-mail a heslo. Na jeden e-mail může být registrovaný pouze jeden účet.

Zvolte si přezdívku a jméno

V dalším kroku nastavujete uživatelské jméno. Přezdívka (nebo také username, Twitter handle či Twitter nick) je základní označení účtu. Limitem je 15 znaků, je možné použít písmena, číslice a znak podtržítka. Přezdívku najdete i jako součást své twitterové URL adresy (tedy to, co je za lomítkem po twitter.com). Když chcete někomu napsat a označit jej, použijete zavináč a za něj přezdívku přidáte. V případě České urologické společnosti je Twitter username @CUS_CLS_JEP.

Jméno (tedy name) je vidět na účtu a lze využít i další znaky, maximálně ovšem 20 znaků. V případě ČUS je jméno “ČUS”.

Přezdívku i jméno je možné i později změnit. Dříve bylo běžné, že uživatelé na Twitteru používali opravdu přezdívky (pravé jméno bylo v kolonce “Jméno”), dnes je mnohem častější uvádět skutečné jméno i do username. Ovšem pokud je vaše jméno spíše běžné, velmi pravděpodobně už bude zabrané. Lze potom využít kombinaci např. titulu a příjmení (@DrMecl), působiště (@milanhoraplzen), nebo zkusit kombinaci jméno+příjmení i příjmení+jméno, s podtržítkem či bez něj.

Toto je základní nastavení účtu a ihned jej můžete začít používat. Twitter vám také nabídne, jestli chcete projít úvodním doporučením, jaké TW účty sledovat. Více o nastavení účtu najdete ve článku Jak si nastavit správně účet na Twitteru.

Adalo Profil
image_pdf
image_print

Sponzoři

-

Bronzoví sponzoři

-

Oficiální partneři

-