Pro
odborníky

 • odborné informace
 • aktuality z oboru urologie
 • zprávy ze zasedání ČUS
 • interní registr
 • kalendář plánovaných akcí
 • podmínky k atestaci
 • systémová urologické péče
  a více..

Pro
pacienty

 • informace o urologických
  onemocněních
 • stručný popis nemocí
  včetně příznaků,
  specifických diagnostických
  metod a léčby
 • možnosti prevence
  onemocnění
  a více...

Informace o urologických onemocněních pro odbornou i laickou veřejnost

Dopis předsedy krizového štábu lékařům

image_pdfimage_print

Vážené kolegyně a vážení kolegové ve zdravotnictví,

před dvěma týdny jsem vám psal, že se skláním před vaším nasazením. Bylo to málo. Myslím, že čeština nemá slovo, které by dokázalo přesně popsat míru mého obdivu a úcty k tomu, jak zvládáte epidemii Covid-19.

V posledních dnech jsem si s mnoha lékaři psal nebo mluvil, vím, jak to máte těžké.

Obdivuji vás všechny, kteří musíte strávit celou službu s nepohodlným respirátorem na obličeji. Obdivuji vás, kteří poskytujete péči v ochranných oblecích a s maskami. Obdivuji vás všechny, kteří každý den jdete do práce s rizikem, že se nakazíte. Chápu i obavu a zlost, když je některých pomůcek málo nebo dokonce nejsou. Ale to je doufám výjimka.

Jako předseda Ústředního krizového štábu mám nyní přehled o všech nákupech i distribuci ochranných pomůcek. Podařilo se zajistit potřebné množství spotřebního materiálu ze zahraničí. To znamená týdně 3 miliony respirátorů FFP2, 20 milionů roušek a 360 tisíc ochranných obleků. Vše má certifikáty a kvalitu ověřujeme u českých nezávislých institucí. Věřte mi, že nebylo jednoduché zajistit dodávky ochranných pomůcek v situaci, kdy je jich nedostatek doslova na celém světě.

V rámci Ústředního krizového štábu jsem zřídil speciální tým, který vyhodnocuje kapacity českého průmyslu, aby se podchytila domácí produkce. Vláda schválila můj návrh, aby podle krizového zákona čeští dodavatelé museli přednostně dodávat státu například produkci celoobličejových masek a filtrů splňujících normu FFP3 nebo tlakových lahví pro nemocnice bez centrálního rozvodu kyslíku. Věřte mi, že dělám vše, abych vám ve vaší nelehké situaci pomohl.

Vím také, že si v kanceláři ani nemohu představit vaší touhu, aby tato krize skončila, nebo alespoň mít představu, kdy se situace zlepší. Vím, že moje starosti a obavy jsou daleko za tím, co musíte prožívat vy ve svých ordinacích, operačních sálech nebo sanitkách.

Moc vám děkuji za nás všechny, že držíte. Že to nevzdáváte. Díky za všechny pacienty i jejich blízké, kteří se o ně bojí. Díky vašim blízkým, že vás podporují.

Nenechám vás v tom. Spolu to dokážeme!

Ještě jednou vám moc děkuji!

Váš Jan Hamáček

Publikováno: 3. 4. 2020

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři