Informace zdravotnickým pracovníkům týkající se zrušení registrace léčivého přípravku XIAPEX® k 1. březnu 2020

-

Vážená paní doktorko / Vážený pane doktore,

chtěli bychom Vás informovat o tom, že naše společnost Sobi Orphan Biovitrum (dále jen „Sobi“) bude nucena ukončit dodávky léčivého přípravku Xiapex®, který je indikován k léčbě Dupuytrenovy kontraktury a Peyronieho choroby, do zemí v celé Evropě a to 31. prosince 2019, event. 1. března 2020 na základě platné legislativy konkrétní země.

Primárním držitelem léčivého přípravku Xiapex® je společnost Endo Ventures Limited (dále jen „Endo„) a na trh do zemí Evropské unie i do dalších evropských států
je dodáván společností Sobi. Společnost Endo a Sobi vzájemně odsouhlasily ukončení dohody o spolupráci týkající se léčivého přípravku Xiapex® s platností od 31. prosince 2019. Důvody tohoto rozhodnutí o ukončení vzájemné spolupráce jsou pouze OBCHODNÍ, nejedná se v žádném případě o obavy týkající se bezpečnosti a účinnosti přípravku.

Společnost Endo a Sobi se zavazují k zajištění zrušení registrace léčivého přípravku Xiapex® ve státech, kde Sobi působí, a to etickým a transparentním způsobem. Sobi ukončí marketingovou autorizaci v zemích Evropské unie s účinností od 1. března 2020.

Tímto Vás ujišťujeme, že pro společnost Sobi je zajištění zdraví pacientů během ukončovací fáze nanejvýš důležité, a proto se zavazujeme k zajištění bezpečnosti a komfortu všech pacientů během přechodu na jiný způsob léčby. Zároveň chceme zdůraznit, že se zaručujeme zajistit dostupnost léčivého přípravku Xiapex® od našeho dodavatele do evropských zemí do konce roku 2019.

V České republice bude léčivý přípravek Xiapex® dostupný do zrušení registrace Evropskou lékovou agenturou, které je datované k 1. březnu 2020 či do vyprodání zásob.

Chtěli bychom Vám velmi poděkovat za Váš zájem používat léčivý přípravek Xiapex® ve Vaší klinické praxi a je nám velice líto veškerých případných potíží spojených s ukončením jeho dodávek na evropský trh včetně České republiky.

Prosím, obraťte se na nás, budete-li mít jakékoli dotazy či obavy:

Mgr. Alena Smolíková, Key Account Manager Czech Republic,

+420 602 420 880

alena.smolikova@sobi.com

Mgr. Leona Peřinová, Country Manager Czech Republic,

+420 604 288 713,

leona.perinova@sobi.com

Po ukončení registrace Vás musíme odkázat s veškerými dotazy nebo požadavky, které se se budou týkat použití léčivého přípravku Xiapex® u konkrétních pacientů, přímo na společnost Endo. Kontaktní webová stránka je: www.endo.com/contact.

Informační dopis o ukončení dodávek léčivého přípravku Xiapex na evropský trh (.doc)

Adalo Admin
Publikováno 15. 11. 2019
image_pdf
image_print

Sponzoři

-

Bronzoví sponzoři

-

Oficiální partneři

-