Pánové, mějte vercajk v cajku, vyzval k preventivním prohlídkám Matásek

-

David Matásek podporuje dlouhodobě kampaň Movember zaměřenou na prevenci mužských onemocnění. Hlídat si, že máte „vercajk v cajku“ je podle herce zásadní. Rozhodně není podle něj třeba se stydět chodit se „svým nářadím“ na pravidelné prohlídky. Jen ty totiž dokážou zachytit onemocnění varlat či prostaty včas.

„Než vyrazíte na cestu, je dobrý zkontrolovat, jestli máte dost benzínu. Jestli je správnej tlak v pneumatikách a jestli máte motorovej olej, aby se motor nezadřel. A taky je dobrý zkontrolovat, jestli dole je všechno v pořádku. Rozumíte, dole. Třeba vám s tím někdo pomůže. Ale co se stane v garáži, zůstane v garáži,“ říká David Matásek ve videospotu na sociálních sítích.

„Rakovina prostaty a varlat patří k nejčastějším nádorovým onemocněním mužů. My chlapi přitom preventivní prohlídky podceňujeme, k doktorovi chodíme pozdě, často už s problémy, nebo v pokročilé fázi nemoci,“ píše se na webu Nadačního fondu Muži proti rakovině, který od svého vzniku v roce 2012 podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu a pomáhá získat peníze na nákupy přístrojů pro léčbu onkologických pacientů.

„Mít vercajk v cajku znamená, že se nevykašleme na pravidelnou roční prohlídku. Záchytů a diagnóz za rok je osm tisíc, pánové. Dnes se hodně řeší jiná nemoc, ale myslím, že na tohle bychom určitě neměli zapomínat. Zkuste samovyšetření varlat, nebo vyšetření prostaty u lékaře. To nás starší muže také zajímá a musíme si na to dávat pozor,“ říká Matásek s tím, že chápe, že mnoho mužů se stydí nebo se bojí chodit se svým „nářadím“ k lékaři.

„Já se zbavil studu tak, že jsem začal mít zdravotní problémy a nakonec jsem k doktorovi jít musel. Měl jsem chronickou infekci a bylo to nepříjemné. Ale jde jen o to poprvé, však to znáte,“ popisuje herec a dodává, že karcinom prostaty je jedním z nejvíce asymptomatických druhů rakoviny.

Zdroj: portál idnes.cz

Adalo Profil
image_pdf
image_print

Sponzoři

-

Bronzoví sponzoři

-

Oficiální partneři

-