Dny otevřených ambulancí, 24. – 28. ledna 2022

-

Velké množství mužů od aktivního věku čtyřicátníků až po seniory postihuje karcinom prostaty. Celosvětově zaujímá smutné druhé místo v žebříčku úmrtnosti mužů na onkologická onemocnění. Dlouhé roky se totiž nijak neprojevuje, a tak je téměř nemožné jej odhalit.
Řada urologů proto v týdnu od 24. 1. do 28. 1. otevírá své ambulance všem, kdo se chtějí nechat vyšetřit. Žádanka není potřeba a vyšetření je
bezplatné.

Vyšetření nebolí
Návštěva urologa zahrnuje odběr krve a nebolestivé vyšetření prostaty. V krvi lékaři sledují ukazatel aktivity prostaty, tzv. prostatický specifický antigen (PSA). Jeho hodnota napoví, zda u konkrétního muže existuje vyšší riziko rozvoje rakoviny prostaty.

Je vám více než 45 let a zároveň pro vás platí alespoň jedno z níže uvedených tvrzení? Nechte se vyšetřit.

  • Kouříte. Kouření je podle studií jeden z faktorů, který se může podílet na rozvoji karcinomu prostaty. Stejně jako vyšší příjem masa a živočišných tuků, nedostatek ovoce, zeleniny nebo vitamínu D.
  • Rakovinu prostaty prodělal někdo z rodiny. Pravděpodobnost, že se u vás projeví rakovina prostaty, se výrazně zvyšuje, jestliže touto nemocí trpěl přímý příbuzný. Dědičný karcinom prostaty je dokonce spojen s nástupem nemoci o šest až sedm let dříve.
  • Máte problémy při močení. Časté močení v noci, přes den, nucení na močení, únik moči po vymočení, slabý proud, obtížné močení nebo pocit nedostatečně vyprázdněného močového měchýře – to vše mohou být příznaky rozvíjejícího se onemocnění. Zvýšenou pozornost byste
    měli věnovat také případům, kdy objevíte krev ve spermatu nebo v moči.
  • Dlouho vás bolí v bocích a zádech.
  • Hubnete, aniž byste znal příčinu.
  • Trápí vás výrazné otoky dolních končetin.
  • Cítíte celkovou slabost.

Seznam otevřených ambulancí: Kontakty na ambulance_Dny otevřených ambulancí

Tisková zpráva: Urologové otevírají v lednu své ambulance

Pozvánka: Dny otevřených ambulancí_

          

Adalo Admin
image_pdf
image_print

Sponzoři

-

Bronzoví sponzoři

-

Oficiální partneři

-