1

Tisková konference ” Na kameny vodou a minerálkou”

20. září 2016 se uskutečnila tisková konference České urologické společnosti ČLS JEP a AquaLife Institute s názvem “Na kameny vodou a minerálkou”.

Více než 4 % populace trpí kameny v močových cestách, každý od narození do 70 let věku má 12% šanci ledvinovými kameny (urolitiázou) onemocnět a u poloviny pacientů, kteří měli kámen v močových cestách, se vznik kamene opakuje. Také proto Česká urologická společnost a AquaLife Institute zaštiťují a podporují „Týden urologického zdraví“, který bude probíhat v celé Evropě ve dnech 26.–30. září.

Na tiskové konferenci hovořil prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., předseda České urologické společnosti ČLS JEP a přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol, as.. MUDr. Aleš Petřík, Ph.D. z Urologického oddělení Nemocnice České Budějovice a Mgr. Miroslava Matějková, Dis., registrovaný nutriční terapeut z 1. LF UK a VFN Praha. Tito odborníci hovořili o tom, proč se ledvinové kameny tvoří, čím nás mohou ohrozit, jak se léčí, ale také čím vším se zabývá urologie, s jakými potížemi bychom měli jít k urologovi a co nás v jeho ordinaci čeká.

Zde je k dispozici tisková zpráva a další materiály, včetně nutričního desatera pro zdravé ledviny.

Tisková zpráva: Na kameny vodou a minerálkou

Tiskový materiál: Urologické zdraví

Tiskový materiál: Onemocnění ledvinovými kameny

Tiskový materiál: Nutriční doporučení pro zdravé ledviny

Nutriční desatero pro zdravé ledviny

 

tk_20092016