Tisková konference ” Na kameny vodou a minerálkou”

image_pdfimage_print

20. září 2016 se uskutečnila tisková konference České urologické společnosti ČLS JEP a AquaLife Institute s názvem “Na kameny vodou a minerálkou”.

Více než 4 % populace trpí kameny v močových cestách, každý od narození do 70 let věku má 12% šanci ledvinovými kameny (urolitiázou) onemocnět a u poloviny pacientů, kteří měli kámen v močových cestách, se vznik kamene opakuje. Také proto Česká urologická společnost a AquaLife Institute zaštiťují a podporují „Týden urologického zdraví“, který bude probíhat v celé Evropě ve dnech 26.–30. září.

Na tiskové konferenci hovořil prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., předseda České urologické společnosti ČLS JEP a přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol, as.. MUDr. Aleš Petřík, Ph.D. z Urologického oddělení Nemocnice České Budějovice a Mgr. Miroslava Matějková, Dis., registrovaný nutriční terapeut z 1. LF UK a VFN Praha. Tito odborníci hovořili o tom, proč se ledvinové kameny tvoří, čím nás mohou ohrozit, jak se léčí, ale také čím vším se zabývá urologie, s jakými potížemi bychom měli jít k urologovi a co nás v jeho ordinaci čeká.

Zde je k dispozici tisková zpráva a další materiály, včetně nutričního desatera pro zdravé ledviny.

Tisková zpráva: Na kameny vodou a minerálkou

Tiskový materiál: Urologické zdraví

Tiskový materiál: Onemocnění ledvinovými kameny

Tiskový materiál: Nutriční doporučení pro zdravé ledviny

Nutriční desatero pro zdravé ledviny

 

tk_20092016

 

Publikováno: 20. 9. 2016

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři