Rozhovor s předsedou České urologické společnosti v pořadu Večerní host Radiožurnálu

image_pdfimage_print

12. září 2016 byl hostem pořadu Večerní host Radiožurnálu prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., předseda České urologické společnosti a přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol.

Prof. Babjuk hovořil o tom co je náplní urologie a kdy by měl jít muž na preventivní prohlídku k urologovi. Jednoduchý test PSA dokáže odhalit nejčastější onkologické onemocnění u mužů – rakovinu prostaty. V České republice žije více než 60.000 pacientů s touto diagnózou.

Prof. Babjuk komentoval dostupné informace na internetu a přínos volně dostupných potravinových doplňků. Prof. Babjuk zdůrazňuje, že v případě potíží by měl pacient navštívit urologa. Mezi varovné příznaky patří např. změna frekvence močení, časté noční vstávání na močení, krev v moči, bolesti v zádech, slabý proud moči, potíže s udržením moči atd.

Prof. Babjuk zodpovídal také na dotazy posluchačů.

 Záznam rozhovoru si můžete přehrát zde: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3703450

 

Publikováno: 13. 9. 2016

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři