Rakovina prostaty je u mužů nejčastějším nádorovým onemocněním

image_pdfimage_print

Problémy s prostatou mohou být signálem velkého nebezpečí –  rakovina prostaty je u mužů nejčastějším nádorovým onemocněním.

Rakovina prostaty není nemocí starců. Kolem padesátky je častá, kolem čtyřicítky už běžná. Počet případů za 40 let stoupl šestkrát a úmrtnost se zdvojnásobila.

Na dotazy týkající se onemocnění prostaty odpovídal na portálu Žena.cz v on-line rozhovoru prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol a předseda České urologické společnosti.

Mnoho dotazů  směřovalo na účinek léků na prostatu, známých z televizních i jiných reklam. “Účinnost těchto potravinových doplňků je skutečně sporná a jednoznačně nikdy nebyla prokázána. V žádném případě nemohou působit jako prevence zvětšení prostaty nebo nádoru. Reklamy jsou v tomto směru jistě zavádějící a svým způsobem i nebezpečné, protože mohou oddálit správnou diagnózu a léčbu,” upozornil prof. Babjuk.

Další zajímavé odpovědi na dotazy čtenářů porátu Žena.cz jsou k dispozici zde.

Publikováno: 3. 5. 2013

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři