On-line rozhovor týkající se onemocnění ledvin

image_pdfimage_print

Češi na ledviny “trpí”

Častá je také rakovina ledvin – statistiky říkají, že patří do první desítky a že ČR patří k zemím s nejvyšším výskytem nádorů ledvin na světě. Ročně u nás jimi onemocní až tři tisíce lidí a asi 1000 pacientů na něj každý rok zemře. Nebezpečí nemoci spočívá v relativně dlouhém bezpříznakovém období, kdy se nemusí projevit. Proto by lidé neměli podceňovat prevenci – pravidelné návštěvy urologa. Jediný léčebný postup, který dokáže rakovinu ledvin zcela vyléčit, představuje operační léčba.

Na své problémy s ledvinami všeho druhu se mohli návštěvníci portálu Žena.cz ptát MUDr. Ivana Trávníčka z Urologické kliniky Plzeňské Fakultní nemocnice. Nezapomeňte také, že v rámci preventivního programu Zdraví národa budete mít možnost bezplatné kontroly funkce ledvin.  A to jak z krve, tak z moči.

On-line rozhovor s MUDr. Ivanem Trávníčkem se uskutečnil 24. listopadu 2015.

Dotazy a odpovědi z on-line chatu jsou k dispozici ZDE.

Dejte se vyšetřit

“Onemocnění ledvin ohrožuje především lidi trpící vysokým krevním tlakem, diabetiky, osoby starší 65 let a ty, kteří mají onemocnění ledvin v rodině,” říká Kristýna Bursíková, tisková mluvčí preventivního programu Zdraví národa.

Zájemcům o bezplatné vyšetření stačí od 23. listopadu do 4. prosince 2015 zajít do některého z odběrových pracovišť společnosti Synlab a požádat o účast v programu Zdraví národa. Po vyplnění žádanky mu sestřička odebere krev a zároveň předá zkumavku pro odběr moči. Oba vzorky budou následně odeslány do laboratoře, jejíž pracovníci změří stanovené parametry. Výsledek vyšetření se dostane zpět na odběrové pracoviště. Pokud bude zájemce chtít, může si jej nechat poslat poštou domů nebo ke svému praktickému lékaři.

 

Článek byl publikovaný 24. listopadu 2015 na portále Žena.cz.

Publikováno: 24. 11. 2015

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři