On-line rozhovor: Problémy s prostatou

image_pdfimage_print

Můžeme rakovinu prostaty zachytit včas? Existuje nějaká prevence a léčba? Jaká onemocnění prostaty muže nejčastěji postihují? Jak se pozná rakovina prostaty? Jaké druhy léčby jsou vhodné?

Na dotazy poslachačů Českého rozhlasu Dvojka 12. května odpovídal profesor MUDr. Marek Babjuk, CSc., přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol a České urologické společnosti ČLS JEP.

Problémy s prostatou se výrazně zvyšují s věkem. Přibližně třetina mužů ve věku nad 50 let má některé projevy spojené se zvětšením prostaty. První známky zvětšení prostaty, které na sobě může muž pozorovat, jsou problémy s močením (např. přerušovaný proud moči, častější denní a především noční močení). Ne vždy se musí jednat o rakovinu prostaty, i když ta je v České republice nejčastější formou nádorového onemocnění u mužů a třetí nejčastější příčinou jejich úmrtí.

Přehrát rozhovor je možné ZDE.

Publikováno: 12. 5. 2014

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři