Jaká onemocnění trápí ledviny a co vše je způsobuje? – chat s doc. MUDr. Milošem Broďákem, Ph.D.

image_pdfimage_print

Ledviny mohou trápit různá onemocnění od zánětů až po nádory. Počet zachycených nádorových onemocnění pohybuje v České republice okolo 29 případů na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o nejvyšší počet nově diagnostikovaných onemocnění na světě. Co nemoci ledvin způsobuje? Jak se projevují? Můžeme jim nějak preventivně předcházet? A jaká je léčba těchto nemocí? Doc. MUDr. Miloše Broďáka, Ph.D. se 15. 10. 2015 mohli ptát čtenáři portálu Týden.cz.

Doc. MUDr. Miloš Broďák, Ph.D. je přednosta Urologické kliniky FN a LF UK v Hradci Králové. Po studiu na Fakultě Všeobecného lékařství UK v roce 1992 nastoupil na Urologické oddělení chrudimské nemocnice. V roce 1996 přestoupil do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde působí dodnes a od roku 2009 se zde stal přednostou Urologické kliniky. Je členem České lékařské komory, České urologické společnosti, České onkologické společnosti a European Association of Urology.

Otázky a odpovědi z chatu naleznete ZDE.

Publikováno: 20. 10. 2015

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři