Inkontinence u mužů

image_pdfimage_print

Čeští lékaři úspěšně provedli v přímém přenosu tři unikátní operace zabraňující mužské inkontinenci, tedy nechtěnému úniku moči.

Pacienti se za tento nepříjemný problém většinou stydí. Zpravidla se nesvěří ani blízkým přátelům. Opatrně se začíná mluvit o nechtěných únicích moči u starších žen nebo matek po porodu. Mužská inkontinence je ale pořád ve společnosti tabu. Přitom tento problém trápí každého pátého seniora. Když svěrač močové trubice přestane fungovat, musí vzít lékaři do rukou skalpely. Pacientům lékaři zavádí tři různé druhy implantátů, které úniku moči zabraňují. Jsou to zjednodušeně řečeno pumpičky a nádržky. Není to ale levná záležitost. Jedna stojí kolem 200 tisíc. Tyto operace se provádí jen na 2 místech v republice. Je to mimo jiné také proto, aby operatéři při tak nízkém počtu zákroků nevyšli ze cviku. Za rok kvůli inkontinenci operují lékaři jen několik desítek mužských pacientů. Zdravotní pojišťovny více těchto zákroků neproplatí. Drahou a složitou operaci ale potřebují jen ti, kteří moč prakticky neudrží.

Lidem s mírnější formou úniku moči hradí pojišťovny speciální vložky a další pomůcky. Místo chirurgických zákroků potom odborníci doporučují cvičení, léky a změnu pitného režimu.

 

Reportáž ze Zpráv FTV Prima z 2. listopadu 2013 o problematice inkontinence můžete shlédnout v archivu FTV Prima.

Publikováno: 4. 11. 2013

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři