Zpráva z CEM 2022

image_pdfimage_print

1.- 2. 4. 2022 proběhl v krásném hotelu Danube Waterfront Vienna na břehu Dunaje po koronavirové odmlce další ročník The Central European Meeting. Organizace se ujal prof. Shariat z Urologické kliniky AKH Vídeň se svým týmem. Zúčastnilo se cca 200 urologů z 9 regionů střední Evropy.

V pátek 1. 4. odpoledne proběhlo 7 workshopů, na laparoskopickém byl jako jeden z tutorů MUDr. Vojtěch Fiala z Urologické kliniky FN Motol. Od 18 hod. následovala prezentace 20 vybraných posterů. Českou republiku reprezentoval mj. MUDr. Gaduš z Urologického oddělení ÚVN. Zástupci jednotlivých národních společností byly vybrány tři nejlepší postery, jejichž autoři získali finanční odměnu (1000, 500 a 300 €).

Sobotní celodenní program obsahoval řadu vyzvaných přednášek, ESU kurz na téma karcinomu prostaty a na závěr EAU lecture prof. A. Stenzla z Tübingenu. Od 16 hod. probíhala country competiton. ČUS ČLS JEP důstojně zastupoval MUDr. Vojtěch Fiala z Urologické kliniky VFN Praha. Opět byli vybráni 3 nejlepší prezentující, kteří získali finanční ohodnocení.

Oficiálními zástupci ČUS ČLS JEP byli prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. z Urologické kliniky FN Motol, který moderoval jednu z odborných sekcí programu a prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D., MBA z Urologické kliniky FN Plzeň, který přednesl sdělení o cytoredukční nefrektomii. Účast dalších 10 účastníků z České republiky kompletně finančně podpořila ČUS.

Záznam celého CEM je dostupný na YouTube: https://youtube.com/watch?v=5Vpvl3vMxmg

Program a fotografie z akce jsou na stránkách akce: https://uro-cem.com

Další ročník CEM23 by se měl uskutečnit 24. – 25. 4. 2023 v Krakově pod záštitou Polské urologické společnosti a prof. Chlosty.

MUDr. Vojtěch Novák jako tutor na Hand-on training kurzech

 

MUDr. Vojtech Novák jako tutor na Hands-on training kurzech

MUDr. Vojtěch Novák jako tutor na Hand-on training kurzech

 

Prof. Milan Hora během přednášky o cytoredukční nefrektomii

Prof. Milan Hora během přednášky o cytoredukční nefrektomii

 

MUDr. Vojtěch Fiala při country competition

 

Zástupci národních společností během předání ocenění za nejlepší poster

Zprávu z CEM22 připravil prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D., MBA.

Publikováno: 9. 4. 2022

68. výroční konference ČUS ČLS JEP

Česká urologie

1/2022
stáhnout

4/2021
stáhnout

Starší čísla časopisu dostupná zde.

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři