EUREP 2016

image_pdfimage_print

EUREP 2016

EUREP (European Urology Residents Education Programme) je každoroční vzdělávací akce pořádaná Evropskou urologickou společností určenou pro urologické rezidenty v posledním ročníku jejich rezidentury. Akce se tradičně koná začátkem září v hotelu Clarion v Praze. Letošní, v pořadí již 14. ročník probíhal 2. – 7. 9. 2016.

Přednáškový program je rozdělen do 5 ti modulů (urologické nádory, karcinom prostaty a BPH, andrologie a litiáza, funkční urologie, pediatrická urologie, infekce a traumata). Každý den kurzu je probírán jeden modul. Přednášejícími jsou uznávaní odborníci a kvalita přednášek je opravdu vysoká. Kurzy jsou velmi interaktivní, součástí přednášek bývají kazuistiky i testové otázky.

Součástí EUREPu je i Hands-on-training. Účastníci si mohou vybrat výuku na laparoskopickém trenažéru, mohou zde absolvovat i E-BLUS exam. Dále jsou k dispozici i trenažéry na ureterokopie a transuretrální resekce. Školení je vždy hodinové a probíhá pod vedením zkušeného lektora.

EUREP není jenom o urologických znalostech, ale také o poznávání kolegů z celého světa a získávání nových přátel. Hlavní společenská akce v průběhu EUREPu je nedělní Barbecue & Karaoke, která se konala na Letenském zámečku. Akce probíhala ve velmi příjemné, neformální atmosféře a zájem o karaoke byl opravdu velký. Příjemným překvapením bylo společné vystoupení tutorů Hands-on-training. Z dalších neformálních akcí je to National Dinner – setkání rezidentů z jednotlivých zemí. V našem případě, nejenom setkání českých účastníků, ale i slovenských kolegů.

Na EUREPU je i poslední možnost přihlásit se na EBU written exam, a to i po oficiálním deadline. Tajný tip: dokumenty nutné ke zkoušce (kopie dokladu a potvrzení od přednosty/primáře) lze odevzdat na místě, bez nutnosti zasílat je do Nizozemí.

Celkově lze říci, že EUREP je jedinečnou příležitostí nejen k získání a zopakování znalostí potřebných k EBU zkoušce nebo atestaci, ale hlavně je to možnost setkat se s kolegy z celého světa, vyměňovat si zkušenosti a obohatit se o nové zážitky. Akce je financována EAU, takže je účast pro evropské rezidenty bezplatná (mimo cestovní náklady). Byla by škoda nepřihlásit se!

Několik tipů jak zvýšit šance na přijetí na EUREP

O tento program je veliký zájem, ale existuje několik možností jak zvýšit své šance na přijetí.

Zásadní je přihlásit se včas, registrace na ročník 2017 bude spuštěna začátkem ledna.

Přednost mají členové EAU. Nezapomeňte proto využít možnost proplacení EAU Junior Membership Českou urologickou společností J

Jako EAU Junior Member máte dále možnost získat CME kredity.  Na webové stránce EU-ACME  (http://eu-acme.org/europeanurology/) je možnost číst články z aktuálního čísla European Urology. Součástí článků jsou testové otázky a při jejich správném zodpovězení získává rezident CME kredity.  Vyšší počet CME kreditů zvyšuje šance na úspěšné přijetí do programu.

Přednost dále mají rezidenti v posledním ročníku rezidentury a ti s dobrou znalostí angličtiny (celý kurz probíhá v anglickém jazyce).

Text připravila: MUDr. Marcela Čechová

Fotogalerie:

Module 1 Urological cancer faculty - F. Liedberg (Malmö), Milan Hora (Plzeň), O.Hakenberg (Rostock), M. Roupret (Paříž)

Module 1 Urological cancer faculty – F. Liedberg (Malmö), Milan Hora (Plzeň), O.Hakenberg (Rostock), M. Roupret (Paříž)

Pohled do posluchárny

Pohled do posluchárny

crq-o93xeaarozt

Pohled do posluchárny

Pohled do posluchárny

Pohled do posluchárny

Skupina českých a slovenských rezidentů

Skupina českých a slovenských rezidentů

Česká skupina během National Dinner

Česká skupina během National Dinner

Publikováno: 15. 9. 2016

Jarní edukační urologické sympózium 2022

Česká urologie

1/2022
stáhnout

4/2021
stáhnout

Starší čísla časopisu dostupná zde.

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři