VZP nebude uplatňovat regulace vůči ambulantním specialistům

image_pdfimage_print

Vážení kolegové, 

předáváme Vám pozitivní informaci od prezidenta České lékařské komory.

Vedení České urologické společnosti se bude snažit zajistit stejnou dohodu i pro rok 2022. 

Roman Zachoval

Předseda ČUS ČLS JEP 

 

Po jednáních s generálním ředitelem VZP Ing. Zdeňkem Kabátkem vás mohu informovat, že v segmentu ambulantních specialistů nebude Všeobecná zdravotní pojišťovna za rok 2021 uplatňovat regulační mechanismy na léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a vyžádanou péči vycházející z vyhlášky č. 428/2020 Sb., o stanovení hodnot bodu, výše úhrad hrazených služeb a regulačních omezení pro rok 2021 a vyhlášky č. 242/2021 Sb., o stanovení způsobu zahrnutí kompenzace do výše úhrad za hrazené služby poskytnuté v roce 2021. Tento vstřícný postoj umožnila skutečnost, že nebyl překročen zdravotně pojistný plán pojišťovny v regulovaných složkách úhrady.

Toto je jistě pro všechny ambulantní specialisty dobrá zpráva. O výsledcích dalších jednání s VZP vás budeme informovat.

Zároveň mi dovolte, abych vám všem vyřídil nejenom od pana ředitele, ale i od dalších členů managementu VZP poděkování za vaši práci a péči poskytovanou klientům VZP.

Lékařská komora je vždy na vaší straně

Lékařská komora se neustále snaží hájit zájmy svých členů, a to zdaleka nejenom zájmy ekonomické. V rámci epidemie nemoci Covid-19 jsme například prosadili právo prioritního očkování pro všechny zdravotníky nebo uznávání praxe na tzv. covidových jednotkách mladým lékařům do specializačního vzdělávání. K této práci nám stačí vaše morální podpora, za kterou děkujeme. Pro úspěšnou obhajobu vašich ekonomických zájmů, však potřebujeme vaši plnou moc, aby náš hlas měl v dohodovacích řízeních dostatečnou váhu.

    Jste-li soukromými lékaři a chcete-li, abychom bojovali i za vás, pak nám, prosím, zašlete vyplněnou a podepsanou plnou moc pro ČLK-o.s. k vašemu zastupování v dohodovacích řízeních. Čím více se nás spojí dohromady, tím silnější budeme! Plnou moc naleznete zde: plna-moc-clk.pdf (lkcr.cz)

 

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK

Publikováno: 22. 12. 2021

68. výroční konference ČUS ČLS JEP

Česká urologie

4/2021
stáhnout

1/2022
stáhnout

Starší čísla časopisu dostupná zde.

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři