Vzpomínka na prim. MUDr. Ivana Mikulíčka

image_pdfimage_print

Dne 1. ledna 2015 nás ve věku 77 let navždy opustil MUDr. Ivan Mikulíček, emeritní primář urologického oddělení Krajské nemocnice Liberec.

index
V liberecké nemocnici pracoval od roku 1961 a urologii vedl ve funkci primáře od roku 1972. Byl žákem primáře MUDr. Josefa Vavřince, zakladatele jednoho z nejstarších urologických oddělení v ČR (Liberec, 1956). Ve své odborné činnosti se věnoval zavádění mnoha tehdy zcela nových metod v urologii. Na oddělení se léčili nemocní z široké oblasti severních Čech. Hodně času a úsilí věnoval rozvoji moderní endoskopie. Zavedl, mimo jiné, také transperitoneální přístup při nádorech ledvin, začaly se provádět cystektomie, operace močové trubice a perkutánní výkony při nefrolithiase. Publikoval první zkušenosti s endoskopickou cystolithotrypsí. Na svém oddělení vychoval řadu kvalitních lékařů. Mezi českými urology měl mnoho přátel a svou osobností dával léta liberecké urologii vysoký kredit.
V roce 1996 odešel po 34 letech práce v nemocnici do soukromé praxe a o své pacienty se staral do posledních dní svého života.
MUDr. Mikulíček se významným způsobem zasloužil o rozvoj moderní urologie nejen v Liberci, zařadil se mezi uznávané osobnosti celé české medicíny a za jeho celoživotní přínos mu bylo uděleno čestné členství České urologické společnosti ČLS JEP.

Čest jeho památce!

prim. MUDr. Jan Mečl

Poslední rozloučení se koná dne 9. 1. 2015 ve 12 hodin v obřadní síni libereckého krematoria.

Publikováno: 6. 1. 2015

Jarní edukační urologické sympózium 2023

Česká urologie

3/2022
stáhnout

2/2022
stáhnout

Starší čísla časopisu dostupná zde.

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři