Riziko nesterility urologických katetrů výrobce ConvaTec přiložených v balení neregistrovaného LP BCG-MEDAC PRÁŠEK PRO PŘÍPRAVU SUS. K INSTILACI DO MOČ. MĚCHÝŘE S ROZP.

image_pdfimage_print

Důležitá informace SÚKL pro distributory a zdravotnické pracovníky o stahování urologických katetrů výrobce ConvaTec přiložených v balení neregistrovaného léčivého přípravku BCG – Medac prášek pro přípravu sus. K instilaci do moč. měchýře s rozp.  

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o závadě v jakosti – riziko nesterility urologických katetrů výrobce ConvaTec přiložených v balení neregistrovaného léčivého přípravku BCG – Medac prášek pro přípravu sus. k instilaci do moč. měchýře s rozp. Uvedený léčivý přípravek je schválen v rámci specifického léčebného programu pod kódem SÚKL 0185261.

Předkladatel specifického léčebného programu léčivého přípravku, společnost Medac GmbH, Brno, proto přijal následující opatření: stažení všech urologických katetrů výrobce ConvaTec přiložených v balení neregistrovaného léčivého přípravku BCG – Medac prášek pro přípravu sus. k instilaci do moč. měchýře s rozp.,2×10³8 až 3×109 bcg. ivs. plq. sus 1+50ml.

Katetry výrobce ConvaTec jsou identifikovány níže uvedeným šedo-modrým tiskem:

Convatec2.jpg

Vzhledem k podmínkám uchovávání a zajištění dostupnosti léčivého přípravku BCG-MEDAC PRÁŠEK PRO PŘÍPRAVU SUS. K INSTILACI DO MOČ. MĚCHÝŘE S ROZP. se stahování týká pouze přiložených katetrů výrobce ConvaTec.

Samotný léčivý přípravek není závadou v jakosti dotčen a lze jej nadále používat. K instilaci je nutné použít katetr od alternativního výrobce.

Oddělení závad v jakosti, SÚKL 4.10.2018

SÚKL dále informuje, že prostřednictvím Registru zdravotnických prostředků bylo zveřejněno bezpečnostní upozornění pro terén, kterým výrobce ConvaTec Limited, Velká Británie informuje o stažení urologických katétrů z používání při poskytování zdravotní péče. Zveřejněné informace naleznete na níže uvedeném webovém odkazu zde.

Společnost Medac GmbH, Brno bude na základě vyplněných formulářů nahlášení likvidace kompenzovat náklady spojené s likvidací závadných katetrů a použití náhradních katetrů. ​

Publikováno: 4. 10. 2018

Jarní edukační urologické sympózium 2023

Česká urologie

2/2022
stáhnout

3/2022
stáhnout

Starší čísla časopisu dostupná zde.

Sponzoři

Platinový partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner

Bronzoví partneři

Oficiální partneři