European Association of Urology (EAU)

-

Evropská urologická společnost (EAU) působí již přes 40 let na poli vědy a vzdělávání v oblasti urologie. Nyní sdružuje více než 16 000 profesionálů z celé Evropy.

Podrobné informace o EAU jsou k dispozici na webových stránkách společnosti: www.uroweb.org

  • EAU membership – EAU nabízí různé kategorie členství. Podrobný přehled a výši členských příspěvků naleznete ZDE. Výbor České  urologické společnosti ČLS JEP pokračuje v dlouhodobě podpoře mladých urologů, proto jim začátkem roku 2013 nabídl za určitých podmínek možnost úhrady členských příspěvků v EAU pro rok 2013. Na tuto výzvu reagovalo 28 zájemců.  Všechny žádosti vyhovovaly podmínkám a byly schváleny.
  • EAU organizuje mnoho vzdělávacích aktivit. Kalendář akcí organizovaných EAU je dostupný na této adrese: http://www.uroweb.org/events/. Výroční konference EAU v roce 2013 přilákala rekordních více než 10 000 účastníků. Abstrakta a postery z EAU Annual Congress Milan 2013 jsou dostupné ZDE
  • EAU Guidelines – EAU připravuje aktualizovaná guidelines, která v současné chvíli pokrývají většinu z urologické problematiky. Guidelines jsou dostupná také on-line ZDE
  • EAU sekce – EAU je rozčleněna do 12 sekcí. EAU každoročně pořádá meetingy jednotlivých sekcí. Přehled sekcí, jejich zaměření, předsednictvo a další informace jsou k dispozici ZDE
  • Vzdělávání – EAU se cíleně zaměřuje na vzdělávání v urologii. Za tímto účelem funguje několik programů, např. European School of Urology (ESU), European Urological Scholarship Programme (EUSP) – podrobnější informace v českém jazyce jsou dostupné ZDE. Novinkou je EAU Education Online.
  • European Urology – oficiální časopis EAU s impact faktorem 10,476  v roce 2013. Časopis je v rámci členského poplatku k dispozici všem členům EAU. Nečlenové mají možnost využít tříměsíční předplatné zdarma. Webové stránky časopisu jsou http://www.europeanurology.com/. Součástí stránek je i sekce Surgery in Motion, kde je možné shlédnout video-nahrávky z různých urologických operačních zákroků.
  • EAU a sestry – EAU sdružuje také více než 2500 urologických sester v organizaci European Association of Urology Nurses (EAUN). Bližší informace a možnosti přihlášení jsou k nalezení ZDE.
  • Pacientské stránky – EAU provozuje také stránky pro pacienty. Jsou zde publikovány užitečné informace pro urologické pacienty. Adresa stránek je http://patients.uroweb.org/ Na webových stránkách EAU jsou pro pacienty nově dostupné informace o urologických onemocněních v českém jazyce: http://patients.uroweb.org/cs/spolehlive-informace-v-urologii/Stránky jsou dostupné ve 13 evropských jazycích a můžete je využít i pro Vaše zahraniční pacienty.
Adalo Profil
image_pdf
image_print

Sponzoři

-

Bronzoví sponzoři

-

Oficiální partneři

-