Tisková konference ”Na kameny vodou a minerálkou”

20. září 2016 se uskutečnila tisková konference České urologické společnosti ČLS JEP a AquaLife Institute s názvem “Na kameny vodou a minerálkou”.

Více než 4 % populace trpí kameny v močových cestách, každý od narození do 70 let věku má 12% šanci ledvinovými kameny (urolitiázou) onemocnět a u poloviny pacientů, kteří měli kámen v močových cestách, se vznik kamene opakuje. Také proto Česká urologická společnost a AquaLife Institute zaštiťují a podporují „Týden urologického zdraví“, který bude probíhat v celé Evropě ve dnech 26.–30. září.

Na tiskové konferenci hovořil prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., předseda České urologické společnosti ČLS JEP a přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol, as.. MUDr. Aleš Petřík, Ph.D. z Urologického oddělení Nemocnice České Budějovice a Mgr. Miroslava Matějková, Dis., registrovaný nutriční terapeut z 1. LF UK a VFN Praha. Tito odborníci hovořili o tom, proč se ledvinové kameny tvoří, čím nás mohou ohrozit, jak se léčí, ale také čím vším se zabývá urologie, s jakými potížemi bychom měli jít k urologovi a co nás v jeho ordinaci čeká.

Celá zpráva i s tiskovými materiály je k dispozici ZDE.

 

 

Nádory ledvin

Zhoubné nádory ledvin představují 2-3 % všech zhoubných onemocnění člověka, kromě zhoubných krevních onemocnění. Česká republika drží nechvalné prvenství v incidenci, tedy v počtu nemocných na 100 tisíc obyvatel, rakoviny ledvin na světě. Zároveň je na 2. místě v počtu nově zachycených případů i v počtu úmrtí.

Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Královehradecký kraj Vysočina Jihočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj

Síť
urologické péče

Sponzoři

Zlatý sponzor

Stříbrný sponzor

Bronzový sponzor

Bronzový sponzor

Oficiální sponzoři